Napsali o mně

V této rubrice naleznete recenze, reportáže a interview, které o mně vyšly v tisku.


Kliknutím na podtržený nadpis se dostanete k souboru (PDF) ke stažení originálního znění článku.
Na této stránce naleznete pouze 10 nejnovějších článků. Starší pak můžete najít v rubrice Archiv článků z této sekce.

Skvělý Grieg v podání Pavla Ereta a Suzanny Hlinkové

(2009/04) Hudební kritik Rafael Brom hodnotí kompletní provedení sonát pro housle a klavír Edwarda Griega v únoru 2009 v Sukově síni Rudolfina v Praze.

České filharmonické kvarteto dvakrát v Sukově síni

(2007/3) Rudolfinum Revue představuje svým čtenářům České filharmonické kvarteto, ve složení Pavel Eret - 1. housle, Zuzana Hájková - 2. housle, Jiří Poslední - viola a Jakub Dvořák - violoncello, které aktuálně v březnu 2007 čekají dvě vystoupení v Sukově síni pražského Rudolfina.

Hudební rozhledy recenzují CD Dvoje housle sólo (Pavel Eret, Věra Eretová)

(2006/3) Hudební kritik Miloš Pokora napsal do časopisu Hudební rozhledy detailní recenzi na CD Dvoje housle sólo z děl E. Ysaÿe, A. Honeggera a S. Prokofjeva. V závěru recenze uvádí „...Shrnuto - výtečná nahrávka,...".

Houslista Pavel Eret na titulní stránce Bulletinu A.D.A.C.E.L. 2006

(2006/3) Francouzský Bulletin A.D.A.C.E.L. (Association Des Amies du Compositeur Eleuthère Lovreglio) mi věnoval titulní stranu své obálky a rovněž několik článků, které se týkají mého uvedení premiéry Preludia e Andante pro housle a dechovou harmonii od francouzsko-italského skladatele Eleuthère Lovreglia na festivalu Pražské jaro 2005 a na pražské Bertramce a uvedení premiéry Lovregliova concerta grossa La Vivaldiana společně se Čtverem ročních období od A. Vivaldiho v Nice (Francie).

Haló noviny informují o CD

(2005/9) Haló noviny zařadily do kulturní rubriky jako Tip redakce CD Dvoje housle sólo - Pavel Eret, Věra Eretová.

Časopis Harmonie hodnotí CD nahrávku Dvoje housle sólo

(2005/9) CD nahrávkou Dvoje housle sólo (Pavel Eret a Věra Eretová)  z děl Ysaÿe, Honeggera a Prokofjeva, se zabývá recenze od šéfredaktora  Luboše Stehlíka v časopisu Harmonie.

Studenti opojeni vynikajícím vystoupením českých houslistů

(2005/7) Pod tímto titulem píší japonské noviny Gifu šinbun o našem vystoupení se sestrou Věrou pro japonskou mládež. Informují o proběhlém vystoupení, na kterém byla poutavou formou studentům představena jak hudba Mozarta, Paganiniho apod., tak japonské písně. Popisuje spontánnost a soustředěnost publika a výbornou komunikaci interpretů s posluchači.

Čúniči šinbun píše o mezinárodní kulturní výměně

(2005/6) Japonské noviny Čúniči šinbun informuje o vystoupení, které v sobě zahrnuje jak uvedení do světa evropské klasické hudby, tak přemostění k hudbě japonské. Zaujalo je i vystoupení jednoho ze studentů spolu s námi při interpretaci jejich školní hymny.

Rozhovor v časopise Hudební rozhledy

(2005/5) Rozhovor „S Pavlem Eretem o Japonsku, Pražském jaru i novém CD" v Hudebních rozhledech, který se mnou dělal redaktor Rafael Brom se zabývá mým působením v Japonsku, připravovaným vystoupením na Pražském jaru 2005 a chystaným křestem nově vyšlého CD.

Časopis Nový venkov udělal rozhovor s Pavlem Eretem

(2005/4) Rozhovor o mé profesionální dráze a o mých zkušenostech a vztahu k venkovu a přírodě
se mnou udělal šéfredaktor Nového venkova PhDr. Oldřich Koudelka.

Archiv článků z této sekce

© 2006 MgA. Pavel Eret | Mapa webu | Odkazy
Vytvořilo Artic Studio Webdesign